İade Şartları


İade değişim için ürününüzü tarafımıza göndermeden önce Müşteri Hizmetleri birimimizi lütfen bilgilendiriniz. altinalalim.com müşteri hizmetleri, sizi işleminizle ilgili olarak yönlendirecektir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

 

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

Tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

İadesi yapılacak olan ürünler, altinalalim.com'un siparişinizi size gönderdiği kargo şirketleri tarafından bize (MNG Kargo / Ptt Kargo) ulaştırılmalıdır farklı firmalar ile kargo ücretini ödeyerek gönderim sağlayabilirsiniz ayrıca gönderilen ürünler tarafımıza ulaşana kadar gönderici kişininin sorumluluğu altındadır.Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 14 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi taktirde ulaşım masrafı müşterimize aittir.

Kişiye özel olarak üretilen (isimli kolye,içerisine veya üzerine isim vb. özel istekler yazılmış yüzükler ve kolyeler , alyanslar , gümüş kolye ve yüzükler , 22 ayar bilezik ve takılar , belli günlerde satılan özel ürünler) iade edilemez.

 

Ürün iadesinde ürün ile birlikte faturaya ait tüm nüshaların tarafımıza gönderilmesi zorunludur.Aksi taktirde ürün iadesi yapılmayacaktır.

Ürünü hangi durumlarda ve ne kadar süre içerisinde iade edebilirim ?

Siparişinizi, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren ondört(14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile (faturası ve diğer aksesuarları) iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü iade etmeden önce iade edeceğiniz ürünle ilgili müşteri temsilcimize mail veya telefon ile bilgi veriniz.Ürünü faturası ve orjinal aksesuarları ile birlikte size teslimatı yapan kargo firması ile gönderiniz. İade şartlarına ek olarak bazı kategori ürünlerinde iade koşulları farklılıklar göstermektedir.

Sipariş ettiğim ürünü kullanırken problem çıktı ne yapmalıyım ?

altinalalim.com' dan almış olduğunuz tüm ürünler orijinaldir ve belirli garanti sürelerine sahiptir. Problemli ürünlerde ürün garantisi ya da arızası ile ilgili tüm prosedür üretici firma tarafından onaylanmaktadır.Bu konuda altinalalim.com' un herhangi bir etkisi bulunmamasına rağmen siz müşterilerimizin muhatapı altinalalim.com olacaktır ,sizi bir ikinci kişiyle muhatap etmemekle probleminizin daha kısa sürede giderilmesi hedeflenmektedir ve mağdur olmamanız için gayret gösterilecektir.

Ürün alımı Sırasında Uygulanacak işlemler

Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. Altınalalım.com sipariş yetkilisine iletişim formu'nu kullanarak durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz en kısa zamanda size ulaştırılacaktır. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek problem durumlarında kargo firması sorumlu değildir, ürün garanti kapsamının dışına çıkar.

Sipariş, teslimat ve diğer konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim formu'nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.